Пошук
  • Cветлана Подольская

Яскравий о.Хайнань - тонкощі відпочинку.

Дивовижний і загадковий острів Хайнань - тропічний острів розташований на півдні Китаю, на одній широті з Гаваями, через що часто називається «Східними Гаваями». Це найменша острівна провінція Китаю (площа становить 33 920 кв.м), але екологічно чиста і тепла, тому самі китайці вважають Хайнань основний здравницею Китаю. На острові найбільша кількість довгожителів: тільки тих, кому вже більше 100 років, налічується понад 1тис. людина.
Тут унікальний клімат (середня температура повітря +28, води: +25), флора і фауна різноманітні і багаті (на о.Хайнань найбільша в Китаї кількість диких тварин (70 видів) і найбільша кількість диких птахів (340 видів); найбільша кількість кокосових дерев на душу населення).

Пляж о.Хайнань

Острів Хайнань омивається водами Південно-Китайського моря, тут протяжні і широкі пляжі: ширина може доходити до 1 км, а довжина - кілька десятків км.

Курорти острова розташовують розвиненою інфраструктурою і відмінними можливостями для відпочинку. Санья - головний курортний центр на о.Хайнань. Санья приваблює людей своїм гарячим сонцем, чистим морем, приємним кліматом і екосистемою в цілому.

Хайнань багатий на пам'ятки. Тут є, що подивитися як дітям, так і дорослим. Найбільш цікавими і відвідуваними об'єктами є:

• Буддійський храмовий комплекс «Наньшань» - найбільший в Азії центр буддизму і мальовничий парк. Комплекс розташований на березі моря з яскравою тропічної рослинністю біля підніжжя гори Наньшань (Південна гора). «Наньшань» вважається священним місцем для буддистів, яке втілило в собі вищу гармонію: людини з природою і суспільством. Площа центру складає 50 кв.км. При вході в паркову зону комплексу увагу туристів привертають «небесні ворота», зведені в стилі Північної і Південної династій. «Небесні ворота» вважаються головним входом в світ буддизму. Звичайно, вражає 108-метрова статуя богині Гуаньинь (розташована на штучному острові в морі), а також статуя цієї ж богині в храмі, вилита з 140кг. чистого золота.


• Тропічний ліс «Я-НО-ДА» (YANODA) - це створений тропічний лісовий парк, добре облаштований і з прекрасними пейзажами. Загальна площа становить 1506га. Цей об'єкт є першим екологічним лісопарком. Назва парку обрано не випадково: на місцевому діалекті «Я-но-да» означає вітання, а також дружнє ставлення і благополуччя. Головна ідея парку - розвиток еко-туризму, дбайливого ставлення до природи. Всі службовці парку постійно вітають гостей вигуком «Я-но-да». Уряд КНР щорічно фінансує в розвиток парку Янода мільярди юанів. Відвідування природного парку - це не дикий екстрим в джунглях, а добре організовані і безпечні прогулянки по тропічному лісі. Національний парк являє собою гору, вкриту тропічними джунглями. Цю природну зону трохи облагородили і підготували для безпечного відвідування. Для більшої захопливості прогулянок у парку побудували і рукотворні об'єкти: Ворота закоханих, Ворота щастя, печери, скляний міст, тощо.


• SANYA ROMANCE PARK - романтичний парк: театралізована вистава «Романтична подорож в часі» з використанням 4-D ефектів, новітніх технологій, барвистих костюмів за участю талановитих акторів і гімнастів. До і після подання відвідувачі парку можуть прогулятися по торгової вуличці, пестрящей виробами місцевих майстрів і привабливою смакотою, солодощами, а також можуть скористатися можливістю відвідати Будинок ілюзій.


• Фольклорне село народностей Лі і Мяо - незвичайний етнографічний комплекс, розташований приблизно 30км від Саньї. На території села Лі і Мяо кілька храмів, один з яких «відлякує злих духів». На вході в село видаються дощечки і палички, якими треба стукати по великим бубном; вважається: чим голосніше звук, тим більше буде щастя. Тут є храм присвячений появі багатства: на вході в нього лежать 8 черепів буйвала, кожен з яких потрібно погладити.

• Термальні джерела «Наньтянь» - гарячі термальні джерела розташувалися приблизно в 20км від Санья. Територія даного комплексу включає в себе близько 30 ванн наповнених термальною водою з різною температурою (від +18 до +47) і класифікуються як метакремнієвої - фторового мінеральна вода з допустимою концентрацією радону лікувального призначення що відповідають державним стандартам КНР вищої категорії, в т.ч. є басейн з риботерапіей (позитивні емоції і пілінг шкіри одночасно). На території комплексу є розваги для дітей у вигляді невеликого аквапарку під відкритим небом, де є гірки і водні гармати.


• Парк «Олень повернув голову» розташований на вершині найвищої гори в місті Санья, звідки по легенді відбулася корінна народність острова Лі.

Прогулюючись по парку "Олень повернув голову", можна побачити місто Санья в повній красі, т.к. з гори відривається чудовий вид на все місто. Особливо красиво, коли починає сутеніти, практично кожна будівля міста, кожен міст і дорога підсвічуються ілюмінацією. У парку "Олень повернув голову" є дерево бажань, при цьому кожен бажаючий може загадати бажання і зав'язати червону стрічку на цьому дереві. Нерідко відвідувачам парку випадає можливість побачити мавп в дикій природі. Також на території парку мешкають білі голуби, яких можна погодувати з рук і заодно сфотографуватися з німі.Одна з головних визначних пам'яток парку "Олень повернув голову" - розплідник оленів. Вхід на території розплідника відкритий для всіх, ви зможете не тільки побачити цих витончених створінь, а й погодувати їх і сфотографуватися з ними.

На особливу увагу заслуговує острів Фенікс, який якраз знаходиться навпроти гори, де розташований парк. Це штучно створений острів, на якому височать п'ять висотних будівель химерної форми у вигляді черепашки. Вечірньої пори острів оживає: на величезних фасадах будівель розігрується даний ілюмінаційне шоу - величезні зображення рухаються вгору і вниз по будівлях, перетікають з однієї будівлі на інше.

• Парк «Край світу» розташований в 25 км від центру Санья на березі Південно-Китайського моря біля самого підніжжя гори. На піщаному пляжі природа в мальовничому безладді розкидала великі кам'яні брили і дрібні камені химерної форми. Одним з найбільш знаменитих є камінь «Край світу» (висота каменю 10м), в 1733г. на ньому був зроблений напис, що підтверджує, що саме тут знаходиться крайній Південь Китаю, і що це - не що інше, як край світу.

Крім перерахованого вище, на о.Хайнань можна відправиться на рафтинг по річці, морську рибалку, також можна відвідати зоопарк, аквапарк «мангров ліс», острів мавп і ін.

На о.Хайнань популярний також оздоровчий туризм. Гості острова можуть поєднати відпочинок на морі з лікуванням методами традиційної китайської медицини, які практикуються століттями. Тому Хайнань вважають пишністю Піднебесної і головним оздоровчим палацом Китаю.

Кожен турист знайде тут для себе сувенір або пам'ятну річ, яка буде нагадувати йому про дивне відпочинку. На острові Хайнань кращий перли в Китаї - саме звідси в стародавні часи перли поставлявся в імператорський палац. Цінителі китайського чаю також відкриють для себе багато цікавого і придбають той сорт чаю, який буде відповідати їхньому смаку.

Пересуватися по острову можна пішки, на громадському транспорті або на таксі. Вартість проїзду в автобусі залежить від віддаленості однієї точки від іншої. Мінімальна ціна квитка в автобусі від 2-х юанів. Що стосується місцевих таксі, то найдешевша поїздка обійдеться не менше 50-60 юанів (при посадці 10 юаней за перші 2,5 км і 2-2,5 юаней за кожний наступний км).

Популярні пляжі:

• Дадунхай - найпопулярніша бухта у російськомовних туристів. Тут розвинена інфраструктура, помірні ціни, найактивніша, тусовочна бухта. Довжина пляжу біля 4км. Бухта захищена горами з 2х сторін. Пологий захід у море, колір води: темно-блакитний.

• Санья Бей - південь острова, довжина 11км. Наявність розвиненої інфраструктури є, але не скрізь. Пляжі через дорогу, щільний пісок, колір води: насичено-синій (біля берега вода буває мутнуватої), одна з особливостей (неприємної) - це наявність піщаної блошки на пляжі.

Ялонг Бей - довжина приблизно 7км. Тут широкі пляжі, білий кварцовий пісок (дрібний), багато зелені (мангрові гаї), прозора вода (видимість у воді до 15м), є риф, колір води: блакитний; з особливостей це слабенька інфраструктура і більш високий рівень цін (в т.ч. на харчування).

• Хайтанг Бей - довжина біля 25км. Тут золотисто-білий кварцовий пісок, довга смуга пляжу, пологий візит, прозора вода з яскраво-бірюзовим відтінком, риф, але штиль в затоці - швидше виняток, ніж правило, і часто на березі майорять червоні прапори, які означають повну заборону на купання. Небезпека для плавців представляють так звані відбійні або рипів течії. У Хайтанг Бей знаходиться білосніжно - скляний Duty Free Shopping Mall з дорогими бутиками.

• Бухта Чистої води Ліншуй - довжина біля 10км. Іноземних туристів мало, в основному сюди приїжджають жителі материкової частини Піднебесної в пошуках спокою і гармонії. Пляжі широкі і малолюдні, пісок чистий ( ​​«співаючі піски»). Вхід в море пологий і безпечний, вода прозора (чудові умови для снорклинга і дайвінгу.), Риф. З особливостей даної бухти - це слаборозвинена інфраструктура і більш високий рівень цін (в т.ч. на їжу).Лайфхак:

• До поїздки можна підготуватися ще вдома, помінявши гривні на юані; якщо немає, то на о.Хайнань можна поміняти долари або євро в Bank of China тільки при наявності паспорта.

• Потрібно розуміти, що в Китаї під забороною багато наших соц.мереж, гугл, найактивніше використовується там WeChat. Wi-Fi часто слабкий.

• Після прибуття в аеропорт Санья всі туристи у віці від 14 до 70 років, які прилітають на острів на прямих чартерних рейсах щодо безвізового списку, проходять такі процедури:

зняття відбитків пальців і біометричний фото особи (при вході в будівлю аеропорту з обох сторін розташовані спеціальні термінали, де потрібно спочатку відсканувати першу сторінку паспорта, потім слідувати інструкції по зняттю відбитків пальців).

• У готелях беруть депозит 50-200 юанів за час проживання (квитанцію обов'язково потрібно зберегти, так як не повернуть депозит при виселенні).

На о.Хайнань активне сонце, тому потрібно брати з собою сонцезахисні засоби з максимальним захистом (особливо для дітей).

• У Санья багато магазинів з фіксованими цінами (Fix price), наприклад: Miniso (китайські товари, але якість японська).

• Чайові не прийнято давати.

• Аптеки: державних аптек немає, тому якщо навіть написано (по-російськи), що аптека державна, то це абсолютно не означає, що китайський варіант напису співпаде з російським.

Насолоджуйтеся відпочинком на цьому унікальному тропічному острові, і ви зрозумієте, чому його називають «Раєм на землі».
0 перегляд
Замовити відпочинок
  • Иконка Facebook с прозрачным фоном
  • Vkontakte - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Twitter - White Circle

пр.Поштовий(К.Маркса), 1, офіс 202

Кривий Ріг

50000, Україна

svitvoyage@ukr.net

Тел.: +38 097 6638066

         +38 093 5638066